חדשות ועדכונים

אחרי תאילנד גם פונדקאות בהודו הופכת ללא חוקית

30 בינואר 2017

הודו הפכה ב-15 השנה האחרונות למדינת יעד אטרקטיבית עבור זוגות מישראל וארצות המערב שנזקקו לשירותי פונדקאות. עם זאת, למרות שמדובר בתחום שמגלגל לפי הערכות שונות בין מיליארד למעל 2 מיליארד דולר ארה"ב בשנה, הרגולציה בו לקתה בחסר. כל זה עומד להשתנות בקרוב: בסתיו 2016 החלו הרשויות במדינה לקדם חוק אשר יהפוך את הפונדקאות בהודו לבלתי חוקית. בכך תצטרף הודו לשורה ארוכה של מדינות אסיאתיות שביצעו או שוקלות לבצע מהלך דומה.

החוק, שצפוי להיות מאושר בבית הנבחרים בחודש הבא (פברואר), יאסור כליל פונדקאות מסחרית במדינה. רק זוגות הטרוסקסואליים בעלי אזרחות הודית, הנשואים מעל 5 שנים יוכלו להביא לעולם ילד בעזרת אם נושאת, ורק במידה והפונדקאית הינה קרובת משפחה של אחד ההורים המיועדים ופועלת ממניעים אלטרואיסטיים.

עם היוודע על כוונת הממשל להוציא את הפונדקאות בהודו מחוץ לחוק, העבירו חלק מהקליניקות במדינה את פעילותן לקמבודיה, אך גם שם המצב אינו מבטיח. לאחרונה הוציא משרד הבריאות במדינה צו שבו נאמר שכל שירותי הפונדקאות הקשורים בשימוש בטכנולוגיות פריון אסורים. חוק אשר יהפוך איסור זה לרשמי צפוי להיות מאושר בזמן הקרוב.

פונדקאות בתאילנד ונפאל – מחוץ לחוק מאז 2015:

נפאל אסרה על פונדקאות בספטמבר 2015. כחודשיים לפני כן העבירה תאילנד חוק דומה (מותרת רק לאזרחי המדינה). הדיון סביב הסוגיה התעורר שם בשנת 2014, בעקבות "פרשת התינוק גאמי". אז הואשם זוג הורים אוסטרלי בכך שנטש את בנם שנולד עם תסמונת דאון אצל אמו הפונדקאית, ולקח רק את אחותו התאומה הבריאה לאוסטרליה. בסופו של דבר, קבע בית משפט אוסטרלי שהזוג התכוון לקחת עמו את שני התינוקות, אך נאלץ להשאיר את התינוק הזכר בתאילנד מכיוון שזה היה עדיין מאושפז בבית-החולים כאשר אשרת השהייה שלהם פגה (במהלך הבירור התגלה גם שהאב המיועד נאסר בעבר על עבירות מין בילדים). כיום מגדלת את גאמי אמו הפונדקאית.

הוצאתם של שירותי הפונדקאות בהודו ובמדינות אסיאתיות נוספות מחוץ לחוק משאירה זוגות רבים בבעיה, שכן הן הציעו במחירים נמוכים וסטנדרטים רפואיים גבוהים יחסית. למרבה המזל, יש פתרון. פונדקאות בגאורגיה, במתקנים רפואיים התואמים את הסטנדרטים המערביים הגבוהים ביותר. יתר על כן, התכנית מתופעלת ע"י מומחים ישראלים בכירים, שמלווים את ההורים המיועדים מהרגע הראשון ועד שובם לארץ עם ילדם החדש.

All rights reserved 2022 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה