חדשות ועדכונים

המשפחה שמייצרת חיים חדשים באמצעות פונדקאות

15 באוגוסט 2021

מנור מדיקל מציעה הליכי פונדקאות, תרומת ביצית ועוד תהליכים שמבוצעים בחו"ל על ידי צוות רפואי ישראלי בלבד.

מאת: שי קסלר – פורסם באתר דה מרקר מקבוצת הארץ – 11/8/2021

ישראל היא המדינה היחידה שמממנת טיפולי IVF כמעט ללא הגבלה עד גיל 45. מספר טיפולי הפוריות בארץ הוא חסר תקדים לעומת המערב אך מנתונים שנאספו על ידי משרד הבריאות עולה כי בעוד שמספר טיפולי ההפריה עלו במהלך שנים האחרונות מספר הלידות נותר דומה. המשמעות: טיפולים רבים נעשים בידיעה כי יש סיכוי שלא יצליחו, עובדה זו גורמת נזק עצום לנשים וזוגות המייחלים להקים משפחה. השלב הבא לאחר טיפולי הפוריות, שלפעמים מסתכמים בעשרות כישלונות מרים הוא תרומת ביצית או פונדקאות, תהליך שמהווה את הסיכוי האחרון של זוג להפוך להורים.

הליך הפונדקאות מתאים למצב בו אחד מבני הזוג סובל מבעיה רפואית המונעת כניסה להיריון בדרך טבעית, לנשים שנולדו ללא רחם, או עברו כריתת רחם, נשים שעברו מחלה קשה שבעקבותיה כניסה להיריון עלולה לסכן באופן משמעותי את בריאותן, נשים שסובלות מהפלות חוזרות ונשים שעברו את גיל הפוריות.

 

משפחת מנור

בשנת 2009 הקימה משפחת מנור ברשותם של ליאורה ועמי מנור מיזם ייחודי, שבא לשנות את התנהלות עולם הפוריות הישראלי וזאת מתוך חמלה ורצון לסייע לאלפי נשים וזוגות הנאלצים לפנות לתהליכי פונדקאות או תרומת ביצית.

לצורך כך, גויסו למיזם מומחי פוריות מהשורה הראשונה בישראל בניצוחו של פרופסור אריאל הורביץ – מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית חולים שמיר (אסף הרופא). צוות הפרויקט מונה 65 אנשי מקצוע ישראלים החל מפרופסורים, רופאים ומנהלי מעבדות, ועד לצוות משפטי, צוות ליווי רגשי, צוות אחיות מוסמכות, צוות לוגיסטיקה בחו"ל ועוד. העבודה בחו"ל מבוצעת רק עם אנשי רפואה ישראלים ברמה הגבוהה ביותר, בניגוד למתווכים ששולחים זוגות למדינות עולם שלישי לבצע הליכי פונדקאות על ידי רופאים מקומיים של אותה מדינה.

במנור מדיקל מבהירים שלפרויקט שלהם אין אח ורע בעולם, "בראש הפירמידה של הפרויקט עומדות בגאווה הפונדקאיות ותורמות הביצית שאותן אנו נושאים על כפיים ומקפידים לשמור על בריאותן, כבודן וכמובן שיקבלו פיצוי הולם ומכובד על המעשה הטהור של יצירת חיים חדשים, אי ניצול פונדקאיות ותורמות עומד כנר לרגלינו לעד", אומר עמי מנור-נשיא החברה

 

אחריות רפואית ישראלית

זוגות שעברו שנים של טיפולים כושלים, שכרוכים בסבל גדול, ולבסוף הגיעו להליך פונדקאות, חייבים להיות בטוחים שהם נמצאים בידיים הכי טובות ואחראיות, מכיוון שאין מקום לטעויות. במנור אין קיצורי דרך למטרת רווח מצער ואין פשרות על איכות הטיפול. העבודה במעבדה בגאורגיה  נעשית על ידי אמבריולוגים ישראלים ובדיקות ההריון מבוצעות על ידי רופאים ישראליים, ללא מעורבות של אנשי רפואה גאורגים.

מתוך מקצועיות ודאגה למטופלים, במנור מדיקל סומכים רק על הצוות הרפואי והמלווה שלהם עצמם. על כן, התהליך מבוצע על ידי צוות הפרויקט במקצועיות רבה החל משלב גיוס הפונדקאיות ואישורן בהתאם לדרישות הרופאים ועד למעקבי ההיריון המוקפדים, שמבוצעים בכל שבועיים על ידי רופאים ישראלים שטסים במיוחד לבדוק את הפונדקאיות. הפיקוח של הצוות הישראלי ממשיך גם לאחר הלידות, כשרופאת ילדים ישראלית בודקת את התינוקות ומוודאת שקיבלו את החיסונים.

 

המספרים מדברים בעד עצמם: מדי חודש מתחילים בממוצע כ-15 זוגות את תהליך הפונדקאות במנור מדיקל. עד לחודש יולי 2021 נולדו באמצעות הליך הפונדקאות 855 ילדים.

 

תרומת ביצית מחו"ל

משפחת מנור מפעילה פרויקט ייחודי נוסף של תרומת ביצית מאוקראינה. הפרויקט מיועד לנשים ישראליות שהביציות שלהן אינן טובות דיין, לנשים בגילאים מבוגרים יותר שעדיין רוצות להיות אימהות, וכן עבור נשים צעירות עם תגובה שחלתית ירודה, או לאחר ניתוח כריתת שחלה.

גם פרויקט זה מנוהל ומבוצע רק על ידי רופאים ואמבריולוגים ישראלים בניצוחו של פרופסור ראול אורביטו – מנהל היחידה לפוריות והפריה חוץ-גופית במרכז רפואי שיבא. בכל שלושה שבועות טסה משלחת רפואית ישראלית לקליניקת מנור ויקטוריה בקייב ושם יוצרים את ההפריות של זרע הבעל, או זרע תורם, עם הביציות. לאחר מכן מוטסים העוברים לישראל במצב טרי או קפוא, לפי דרישת הרופא, לצורך החזרתם לרחם המטופלות. בזכות מודל זה, לא צריכות מטופלות לטוס לחו"ל ולעבור מסע מטלטל ומתיש במדינה זרה, ללא בית חולים ישראלי ורופא מטפל ישראלי ואחריות רפואית.

אחוזי ההצלחה של תהליך תרומת הביצית עומדים היום על 63%. עד לחודש יולי 2021 נולדו במסגרת תרומת ביצית במנור מדיקל כ-3,750 ילדים.

 

קבוצת דנאל

בחודש נובמבר 2020 מכרה מנור מדיקל 51% ממניות החברה לקבוצת דנאל, שנסחרת בבורסה בשווי שוק של 3,451,362 מיליארד שקל  (נכון למאי 2021), מעסיקה כ-27 אלף עובדים קבועים ופועלת בארבעה תחומים עיקריים: חטיבת הסיעוד, שמתמחה במתן שירותי סיעוד לקשישים על פי חוק הסיעוד; חטיבת משאבי אנוש והשמה, שמתמחה בגיוס והשמת עובדים ומנהלים, העסקת עובדים, ניהול פרויקטים ומיקור חוץ; חטיבת אוכלוסיות מיוחדות, שמעניקה שירותים לאנשים עם מוגבלות, בתחומי הדיור, חינוך, תעסוקה והשמה; חטיבת רפואה, שמעניקה שירותים רפואיים במגוון תחומים, בהם: הפעלת חדרי ניתוח לכירורגיה בינונית, מרפאות מומחים, מומחי לרפואת עיניים, כולל ביצוע ניתוחי עיניים והסרת משקפיים בלייזר.

בהנהלת קבוצת דנאל מסבירים כי רכישה זו הינה שלב נוסף במימוש אסטרטגיית הצמיחה של קבוצת דנאל וביסוס חטיבת הרפואה שלה כגורם משמעותי בענף הרפואה הפרטית בישראל. "מנור מדיקל היא חברה מצוינת שהצליחה לייצר מודל ייחודי שמשלב רפואה ישראלית מקצועית במדינות מזרח אירופה", אומרים בקבוצת דנאל.

קישור לכתבה המקורית

משפחת מנור

All rights reserved 2022 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה