חדשות ועדכונים

מכתב מהלב

16 בספטמבר 2018

מאת עמי מנור
שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל המשפחות היקרות והילדים ולכל עם ישראל.
אתמול בלילה חגגנו בטביליסי יחד עם 18 זוגות אשר סיימו את התהליך בידיים מלאות.
כמו תמיד, היה מאד מרגש ומחמם את הלב לראות את האושר בעיניים של ההורים החדשים
בתוך תוכי חשתי שמחה מטורפת כאשר כל הזוגות חיבקו ובירכו אותי לא רק על התוצאה המדהימה, אלא גם על הדרך המיוחדת והמרגשת.
במהלך השנים, אני ורעייתי היקרה ליאורה היינו רגילים להגיע לגאורגיה בכל חודש בכדי לחגוג עם המשפחות את הפינאלה המרגשת שכל זוג עבר במסע.
לצערי הרב במשך ארבעת החודשים האחרונים נמנע ממני לטוס עקב בעיה רפואית אבל שלחנו נציגים נפלאים טלי ושי (ביתי וחתני) ועורך הדין של הפרויקט מאיר רובין.
ברוך השם הבעיה הרפואית נפתרה ואתמול חזרנו בכוחות מחודשים לסבב המיוחד לכן החגיגה אתמול הייתה עבורי משמעותית במיוחד.
התרגשתי לראות זוג שלנו בני חמישים אשר עברו קשיים בלתי רגילים וכעת זכו לחבוק תאומים ואז האישה לוחשת לי שמאז החתונה לא ראתה את בעלה רוקד. כל זוג הוא עולם ומלואו ולכל זוג סיפור חיים מלא בכאב וצער גדול, כאשר אני רואה מול עיניי איך שחיים מתהפכים ברגע מחושך ועצב לאור וצחוק זה גורם לי לגאווה ענקית ואושר. כאשר השמחה מגיעה היא נוגעת לא רק בזוג, אלא גם בסבתות, באחים בחברים ובקרובים.
במסעדה שבה חגגנו, היו במקרה קבוצה של 50 תיירים מאירן שרקדו איתנו לצלילי הבה נגילה, זה היה מחזה סוריאליסטי ויחיד ומיוחד שמצד אחד קבוצה של אנשים שמייצרים חיים ומצד שני אויב של העם שכביכול רוצה להשמיד אותך, כאשר אני רואה אנשים נחמדים ורגילים שבאו לשמוח התובנה שלי לפחות שאין עמים רעים יש רק מנהיגים רעים !!! זה מצער, מתסכל וכואב שמצד אחד נלחמים על יצירת חיים באופן בלתי רגיל ומורכב ומצד שני אנו רואים את המלחמות הבלתי פוסקות שהורגות ילדים חסרי ישע בזילות ובקלות בלתי נסבלת.

כמו בכל חג, גם השנה בורכנו במאות מכתבי הוקרה ותודה מרגשים ובכל פעם יש מספר ברכות שהגיעו בעקבות סיפורים מיוחדים. הפעם ברשותכם אני משתף שני סיפורים.
לפני שנה הגיע אלי זוג, שעבר עשרות טיפולי פוריות אצל מיטב הרופאים אך אף טיפול לא צלח.
במהלך השיחה סופר לי שהרחם של האישה תקין (אחרת אין ספק שרופא רציני לא יעשה החזרה לרחם לא תקין). למרות הניסיון שרכשתי בעקבות מפגשים עם אלפי זוגות בדרך כלל אני נמנע מלדבר על רפואה מכיוון שאין לי כל הכשרה, אך כל הנתונים הראו שהזוג זקוק לתרומת ביצית ולא לפונדקאות. הפניתי את הזוג למחלקת תרומת ואמרתי להם בביטחון שבעוד שנה יחבקו ילד
ואכן כך קרה בדיוק. במכתב התודה שלהם הם ברכו והודו לנו על הכנות ואי ניצול המצוקה שכן במקרה והיו חותמים על פונדקאות הם היו נאלצים גם לשלם סכום גדול וגם היו זקוקים בכל מקרה לתרומת ביצית! חברים, זו המסלול שמוביל אותנו מתחילת דרכינו - לא להרוויח מצער ולא לקבל מקרים שאנו לא משוכנעים שנצליח.

הסיפור השני שאני רואה חובה לשתף אתכם מתחיל לפני כמה שנים כאשר פרופסור מפורסם שלח אלינו את בתו לצורך תהליך פונדקאות.
התהליך עבר בשלום, שמחה גדולה והפרופסור ומשפחתו הודו לנו מעומק ליבם.
חלפו להם מספר חודשים והפרופסור התקשר וסיפר שיש לו מספר מטופלות שזקוקות לפונדקאות והוא רוצה לשלוח אלינו תמורת עמלה. הסברתי לו שאנו לא משלמים למתווכים ויש לנו מספיק מטופלות.
לאחר מספר שנים הגיע אלי זוג לפגישה וכאשר שאלתי מי הרופא המטפל נאמר שמו של אותו פרופסור שביקש עמלה תמורת תיווך. הופתעתי ושאלתי את הזוג, האם הפרופסור שלכם הפנה אתכם אלינו? הזוג השיב בשלילה וסיפרו שהפרופסור הפנה אותם לקליניקה בגיאורגיה, ששם יצרו עבורם עוברים ושם יעברו את כל התהליך בקליניקה הגאורגית.
שאלתי אותם, אז למה בכל זאת אתם פה והזוג השיב: לא הרגשנו בטוחים ואנחנו רוצים את הלווי של הרפואה הישראלית.
אני קיבלתי הלם, פרופסור בכיר שולח את בתו למנור אבל את מטופליו שלו הוא שולח לטיפול בגיאורגיה בקליניקה לא מוכרת ועבור עמלה. זה ציער אותי וחרה לי שכן כולנו מצפים ורוצים לדעת שהרופא חושב עבורנו על הטוב ביותר ויעשה הכל בכדי שנצליח ולא יסתנוור מהכסף.
לצערנו יש עדיין חריגים ואני מקווה שבתחום הרגיש שלנו אותם רופאים ייעלמו וביום כיפור הקרוב יעשו חשבון נפש.

כידוע לכם הצוות המופלא שלנו עושה עבודה בלתי רגילה ולוקח אחריות כוללת בצד הרפואי והן בצד הרגשי, כמו GPS אנו מובילים את חסרי הישע אשר איבדו את הדרך לעלות למסלול הנכון ולהגיע לתוצאה באהבה חמלה ונתינה שממנה אנו מגיעים בסוף לערב כמו אתמול שהוא השיא של הפרויקט.
מגיעים אלינו מספרים עצומים של זוגות והסיבה שאני נלחם על כל מיקרה היא החרדה שהם יעשו טעות ויגיעו למתווכחים ושרלטנים שלצערי גם בתחום הזה מציפים אותנו ומנצלים בצורה צינית את המצוקה וחוסר האונים ולא לוקחים אחריות לא רפואית ולא רגשית.
המתווכים והחאפרים יוצרים קשר עם קליניקות במדינות מתפתחות ובלי להניד עפעף הם שולחים את המטופלים אל התופת ואל הלא נודע תמורת עמלה.
ישנם מתווכים שהעתיקו את אתר האינטרנט של מנור, ישנם רודפי בצע שמספרים סיפורים ללא קשר למציאות ולעובדות ולאחר תשלום העמלה פשוט נעלמים.
זה השלב שבו הזוגות מאבדים את היכולת להבחין בין טוב לרע, הנשמה, הגוף והלב הופכים לשבר כלי והזוג רק רוצה ביטחון ושלווה, לראות תוצאה ולחבוק ילד.
לצערנו עדין לא נמצאה הנוסחה ל-"ילד במבצע" אין חלום כזה, זוהי אשליה עם ריח של צרה.
ליצור חיים חדשים זוהי זכות משמיים ואת הזכות הזאת יש לקחת בשתי ידיים ויום יום לקום בבוקר להביט במראה ולהיות בטוחים שאנחנו עושים את הכי טוב שיכולנו ולא חלטורה!
בכל המדינות המתפתחות עדין לצערנו הרפואה היא לא המיטבית ואין לקחת סיכונים, עד כה לא קיימת בשום מקום האופרציה המורכבת כפי שהקמנו בפרויקט מנור מדיק ואנו תמיד ממליצים לעשות את התהליך בארה"ב, קנדה וישראל, ואין לנו בעיה עם תחרות
על הטוב ששם אנחנו בטוחים שהרפואה היא מעולה.
גמר חתימה טובה, בריאות בשפע, שנה טובה ורק מעשים טובים.
עמי מנור

All rights reserved 2022 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה