חדשות ועדכונים

משפחות הפונדקאות חוזרות הביתה

15 ביולי 2021

משפחות פונדקאות מנור מדיק היקרות.

אנו שמחים לבשר לכם שגם השבוע חוזרים לארץ תינוקות בריאים שנולדו בהליכי הפונדקאות בגיאורגיה, בפרויקט החיים של מנור מדיק.

בעקבות משבר הקורונה יצא צו של משרד המשפטים הגיאורגי שהגביל את פעילות העבודה והתנועה של נוטריונים גיאורגים במשרדם. אחד מתתי סעיפי הצו אסר על נוטריונים גיאורגים לאמת חוזי פונדקאות כאשר אחד הצדדים לחוזה הינו זר. (חוק הפונדקאות הגיאורגי לא השתנה!!!)

מיד פעלנו ובדקנו את החלופות ומצאנו שמבחינת החוק בגיאורגיה הרי שהצו חל אך ורק על נוטריונים בגיאורגיה, בעוד שעל נוטריונים מחוץ לגיאורגיה הצו אינו חל ובהתאם מותר לחתום על הסכם פונדקאות מחוץ לגיאורגיה בפני נוטריון מחוץ לגיאורגיה, כאשר ההסכם ימומש בגיאורגיה.

פנינו למיטב עורכי הדין בגיאורגיה וקיבלנו 3 חוות דעת משפטיות משלושה עורכי דין שונים ואף קיבלנו חוות דעת משפטית ממנהלי הקליניקה בה מנור פועלת, שהיא הקליניקה הגדולה ביותר בגיאורגיה.

כל חוות הדעת קבעו באופן חד משמעי שחתימת הסכם פונדקאות בישראל שיאומת בפני נוטריון בישראל + אפוסטיל על פי אמנת האג, כמוהו בדיוק כמו חתימת הסכם פונדקאות בגיאורגיה בפני נוטריון גיאורגי וכי התינוקות יקבלו תעודת לידה במסלול המנהלי בגיאורגיה.

חיזוק לחוות דעת אלו התקבל גם מעמדת משרד המשפטים הגיאורגי שיצאה באמצעות סגן שר המשפטים הגיאורגי – נייר עמדה מספר 2843, שקבע "באשר לאזרחים זרים מטבע הדברים זכותם לערוך הסכם זה בכל מדינה אשר חקיקתה (באופן כללי במהלך המגיפה) מאפשרת שימוש בפונדקאות ועריכת הסכם הולם. הכנו את הזוגות לשהייה בגיאורגיה של בערך חודשיים מהלידה. בחודשיים אלו חל סגר של 18 ימים בגיאורגיה בתקופת הפסחא, שבסיומו הודיעו הגאורגים על דחייה מנהלית לבקשות לתעודות הלידה.

בעקבות הדחייה החלטנו מיד לפעול בשלושה מישורים מקבילים: מנהלי, משפטי ודיפלומטי ואנו שמחים לבשר לכם כי בסופו של דבר העמדה החוקית של מנור התקבלה ותעודות הלידה התקבלו במישור המנהלי.

באם ההליך המנהלי לא היה חוקי משרד המשפטים הגאורגי לא היה מאשר את הבקשה והיה מתעקש על פנייה לבית משפט בגאורגיה, כלומר התהליך בוצע באופן חוקי לחלוטין ואנו שמחים שבזכות ההחלטות היצירתיות שלנו מחוץ לקופסא והבנה שישנם כ-250 משפחות שמייחלות שנחלץ אותם מהמצוקה, נולדו וייוולדו בשנת הקורונה למעלה מ- 100 תינוקות ל- 100 משפחות מאושרות.

זו גם הזדמנות לומר לכל אותם מתווכים שבחרו לבחוש ולהסיט ולפרסם כנגד מנור מבלי שהם יודעים את העובדות.

אתם לא מנור!!! לא הייתם מנור ולעולם לא תגיעו לרף שהציבה חברת מנור. אתם לוקחים עמלה מצער של זוגות שאיבדו תקווה, שולחים אותם לבצע הליכי פונדקאות מחוץ לישראל ברפואה של עולם שלישי ולעולם אינכם לוקחים אחריות!!!

ואולי הגיע הזמן לפרסם בתקנות שיספרו כמה ילדים נולדו בעוולה למתווכים וכמה משפטים ותביעות מתנהלות נגד מקצרי הדרך.

גם בשנת הקורונה, בתקופת המשבר העולמי, מנור הוכיחה את פועלה למען הזוגות כפי שאנחנו פועלים 13 שנה לא ינום ולא יישן שומר ילדי ישראל.

אנו מודים מקרב לב לאדם שהוא מלח הארץ, מר אבי בניהו שכאשר פנינו אליו לסיוע הבין מיד את גודל השליחות ולא הרפה מלפעול בחוכמה בנחישות עד למציאת הפתרון.

תודה מיוחדת לסגן ראש הממשלה ושר המשפטים מר גדעון סער, למר יאיר לפיד ראש הממשלה החילופי ושר החוץ, למר עידן רול סגן שר החוץ וליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט.

תודה מיוחדת לשני אנשים יקרים אשר לא ישנים לילות שלמים למען הפרויקט שלנו שבכל יום מייצר חיים חדשים.

מר מיכאל ברקן, מנכ"ל החברה שעובד איתי בצמידות כבר 13 שנה והיה מזכיר ראשון בעבר בשגרירות ישראל בגיאורגיה, ומכיר את כל הגורמים בגיאורגיה שיכולים לסייע בזמן שיש בעיה בכל תחום. סוג של בולדוזר שלא עוצר עד לפתרון.

במשך כל התקופה מיכאל ביצע עשרות פגישות יום יומיות ורתם אין ספור פעילים פוליטיים מקומיים שנרתמו לסייע מתוך הכרות והערכה לשת"פ המוצלח שלנו.

לצד מר ברקן אני רואה חובה לציין ולשבח את עו"ד מאיר רובין שתרומתו לפתרון לא תסולא בפז.
עו"ד רובין עובד איתנו בפרויקט הפונדקאות מהיום הראשון ועד היום החזיר לישראל 850 ילדים שנולדו בגאורגיה.

שמו של עו"ד רובין הולך לפניו בתחום כגורם המשפטי המוביל בישראל ובימי המשבר עו"ד רובין לא נח לשנייה והתמודד עם המשפחות וזה לא קל….ולצד זה מול המשפטנים הגיאורגים ומול משרד המשפטים הישראלי.

לכל צוות מנור אשר מונה 65 אנשי מקצוע בישראל ועוד 25 עובדים מסורים בגיאורגיה שטיפלו ומטפלים בנאמנות ובאחריות שנים רבות בעבודה סיזיפית ללא רגע של מנוחה !! ולכן התוצאה היא מדהימה והשם של מנור מוכר וידוע לא רק בישראל אלא בעולם כולו כמותג מוביל ואיכותי.

בפתח תשעה באב, נזכור כולנו למה חרב בית המקדש. נדאג לאהבת חינם. בחודשים האחרונים למדנו שיש המון אנשים טובים במדינת ישראל שפשוט יש להם אהבת חינם.

בשם כל עובדי פונדקאות מנור, אנו מברכים את המשפחות התינוקות שכבר חוזרים היום ומחר ארצה בברכת "ברוכים הבאים"

במנור ימשיכו לעשות מעשים טובים וימשיכו להאיר בתים באור וצחוק של תינוקות.

בברכה, עמי מנור – בן אדם – מנור מדיקל

בתמונה: הנסיכה לבית משפחת ונטורה אשר חוזרת היום עם הוריה לישראל

תינוקת ונטורה

All rights reserved 2021 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה