חדשות ועדכונים

עכשיו, כשיש לשובל אחות, היא לא תישאר לבד בעולם

13 באוקטובר 2020

"כשנכנסתי לשבוע ה־26 להריון התחילו לי כאבים. התקשרתי לרופא שאמר לי לבוא מיד לבית החולים. גילו שאני כבר בשמונה אצבעות פתיחה וביצעו בי ניתוח חירום".

התאומים שנולדו פגים הוכנסו מיד לאינקובטור. הבן שקל 900 גרם, הבת 600 גרם. כעבור שבוע נפטר הבן

הבת שובל הצליחה לשרוד אבל הרופאים לא היו אופטימיים. "הסבירו לנו שהיא סבלה מדימום תוך מוחי, וקשה לדעת מה תהיה רמת הפגיעה"

שובל הגיעה לגיל שנתיים ולא הצליחה ללכת. בגיל שלוש התקבלה אבחנה סופית: היא סובלת משיתוק מוחין המתבטא במאה אחוז שיתוק ברגליים. בזכות הטיפול המסור של הוריה שובל מצליחה להתנועע בעזרת הליכון, ומגיל שש כבר שולבה במסגרות לימודיות רגילות. "אם לא המלחמה שלנו לטפל בה ולאתגר אותה, שובל היום לא הייתה יכולה אפילו להחזיק עיפרון", אומרת מירב. "מצד שני, זה לא היה פשוט. היא לא יכלה ללכת למסיבות או לטיולים כמו כל הילדים, אבל עשינו כל מה שהיה ביכולתנו כדי להפוך את החיים שלה לכמה שיותר רגילים. לקחנו אותה לראות את מצדה ואפילו לטיולים בחו"ל".

אבל, כמה שניסו, היה משהו שהם לא הצליחו לתת לה כדי שתרגיש כמו כולם: "אח או אחות".

"כששובל הייתה בת 12, הרפואה התקדמה, והרופאים מצאו את מקור הבעיה שלי. גילו שהגוף שלי מזהה את ההריון כסכנה ומשחרר נגדו נוגדנים. הם היו אופטימיים ואמרו שאפשר להתגבר על הבעיה, וגם הבנו שפונדקאות זה עסק יקר מאוד שדורש המון ביורוקרטיה, ובתקופה ההיא היינו צריכים להשקיע הרבה בשובל".

התפנית החלה לפני שלוש שנים, כשלמירב כבר מלאו 50. "ראיתי מישהי שגרה לידי עם תינוק, בלי שהייתה בהריון", היא מספרת. "שאלתי חברה משותפת מה הסיפור, והיא אמרה שהתינוק הגיע באמצעות פונדקאית דרך חברת 'פונדקאות מנור מדיק' שעובדת עם פונדקאיות מחו"ל. למחרת בבוקר כבר התקשרתי למנור, ואמרתי לוויקטור, 'אני צריכה שניסע לתל־אביב'. הוא אפילו לא ידע למה".

ויקטור: "היא עושה לי את זה הרבה פעמים. מבקשת שאקח אותה לכל מיני מקומות בלי לפרט. פתאום נכנסתי לבניין וראיתי תמונות של תינוקות. רק אז היא הסבירה לי מה אנחנו עושים פה".

מירב: "ישבנו מול הרופא, והוא הסביר על התהליך. בזכות טיפולי ההפריה שעברתי היו לי שישה עוברים מוקפאים. בכל ניסיון מחדירים עובר אחד. בניסיון הראשון הפונדקאית נקלטה אבל ההריון לא התפתח. בשני הניסיונות הבאים העוברים לא נקלטו. בניסיון הרביעי זה הצליח".

כשהתקרב זמן הלידה, הגיעה הקורונה."אנאל הייתה אמורה להיוולד בניתוח קיסרי בשמונה באפריל", מספרת מירב. "היינו אמורים לטוס שלושתנו, יחד עם הורי ואחותי, אבל הקורונה שיבשה הכל. בהתחלה בכלל לא היו טיסות, ואחרי שהשמיים נפתחו לטיסות חירום היה ברור שרק אני או ויקטור נוכל לטוס כי בגלל הקורונה שובל לא יכלה להצטרף אלינו. גם כי חששנו מהנגיף וגם כי אף חברת ביטוח לא הייתה מבטחת אותה. ואז נשאלה השאלה מי מאיתנו יטוס. בסוף הבנו שאין ברירה, שוויקטור הוא זה שיטוס, ואני אצטרך להישאר בארץ.

לקריאת הכתבה המלאה יש להקליק על הקישור
https://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5807947,00.html

All rights reserved 2021 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה