חדשות ועדכונים

פונדקאות בימי קורונה

6 בספטמבר 2020

בתקופה בה השמיים סגורים, יפעת ויורם נחתו בנתב"ג כשבזרועותיהם אילון, תינוק בן שלושה שבועות. עבור שניהם זהו פרק ב' של נישואים. לפני שש שנים, הצליחה יפעת (45, עוסקת בעיצוב) להרות וללדת את בנם הבכור יואב, בעזרת טיפולי פוריות. להביא אח או אחות ליואב התגלה כפרויקט יותר מסובך, ולבסוף הם בחרו במסלול פונדקאות. יפעת ויורם הגיעו ארצה בשלהי תקופת הקורונה, בה אין נכנס ואין יוצא, לאחר מבצע מורכב במיוחד, אבל מאושרים ועם תינוק קטנטן בידיהם.

"למרות שאנחנו מתורגלים בטיסות, מעולם לא התרגשתי ככה כשראיתי את ישראל מלמעלה", מספרת יפעת, "ומעולם לא שמחתי כל כך ברגע הנחיתה. יחד איתנו היו עוד 4 זוגות, ולכולנו הייתה תחושת הקלה שסוף סוף הגענו הביתה. העובדה שניכנס לבידוד לא הרתיעה אותנו בכלל, אם נגזר עלינו לעבור את הקורונה אז עדיף שזה יקרה בבית, ולא בארץ זרה. חששנו מאוד שלא נצליח לחזור, אבל השיבה הביתה אורגנה כמבצע צבאי מתוקתק, בזכות אוסף אנשים מקצועיים ומסורים, ובעיקר חדורי מטרה. החבר'ה האלופים במנור הפכו את כל העולם בשביל שנצליח לחזור הביתה, הבחירה בהם הייתה מוצלחת ביותר, פגשנו הרבה מאוד זוגות שלא הצליחו להגיע ללידה וגם כאלו שלא הצליחו לשוב ארצה אחריה."

פונדקאות מעבר לים

זוגות רבים חולמים שנים ארוכות על הרגע בו יהפכו להורים, או ירחיבו את משפחתם. אף אחד מאיתנו לא מדמיין לעצמו שיתקשה להביא ילדים לעולם וייאלץ לפנות למסלול פונדקאות, אך בשנים האחרונות פונדקאות הפכה לאפשרות נגישה וממשית עבור זוגות רבים, והיא מהווה אפיק בטוח ומקובל להגשמת החלום להרחבת המשפחה.

ככלל, פונדקאות בחו"ל היא אפשרות ישימה ונגישה יותר מאשר בארץ, ומרבית הזוגות בוחרים בה. אך בתקופה מורכבת זו, בה נגיף הקורונה השתלט על העולם כולו והשמיים סגורים, זוגות רבים מוצאים עצמם במצוקה רבה שמא לא יצליחו להגיע למועד הלידה אל מעבר לים, או שלא יצליחו לחזור ארצה, הביתה.

המלאכים שהופכים עולמות

חברת "מנור מדיק" הינה החברה המובילה את תחום הפונדקאות בארץ, ומבצעת את כלל התהליכים בגאורגיה. ביחס לחברות אחרות, יש לה כמה יתרונות משמעותיים- מנור היא החברה הישראלית היחידה אשר הליך הפונדקאות בה מתבצע במדינה זרה, אך עם כ-65 אנשי צוות ישראלים מומחים- רופאים, פרופסורים, אמבריולוגים, מנהלי מעבדות, מערך משפטי, ליווי רגשי וצוות לוגיסטי- כולם מהארץ, כמו שנאמר- כחול לבן! נוסף על כך, מדובר בחברה היחידה בארץ שאינה משתמשת במתווכים.

בזכות הצוות המקצועי הרב, והקשרים הרבים שביססה בגיאורגיה, בתקופה מורכבת זו, עשרות רבות של זוגות המצפים ללידות הצליחו להגיע בזמן לגאורגיה, כמו גם לחזור ארצה הביתה, עם תינוקות בני יומם. גם במשך חודשים ארוכים בהם השמיים סגורים, ובייחוד בגאורגיה- בה השמיים סגורים לגמרי, אין יוצא ואין בא.

"זו זכות גדולה עבורנו להמשיך ולמלא את הייעוד שלנו להרחבת המשפחות גם בימי קורונה מאתגרים אלו, בהם השמיים סגורים." כך מספר לנו עמי מנור המנהל את מנור מדיק. "בזכות הצוות המקצועי והגדול שלנו, כאן בארץ וגם בגיאורגיה, אנחנו מצליחים לחולל ניסים עבור זוגות רבים, ועושים זאת מתוך תחושת שליחות גדולה. אנחנו פוגשים הרבה מאוד זוגות שעבורם התקופה קשה מאוד: הם חלמו על הרגע הזה שבו יהפכו להורים במשך שנים, אבל לא דמיינו שבנוסף לכל הקשיים ייאלצו להתמודד גם עם הקורונה. עבור הזוגות שנמצאים במסגרת הליך פונדקאות בחו"ל, התקופה הזו היא סיוט כפול ואנחנו עובדים ימים כלילות בשביל הזוגות הללו, שיגיעו בזמן ללידה וגם יצליחו לחזור ארצה אחריה, כמשפחה".

יפעת ויורם, כמו עשרות רבות של זוגות נוספים, הגיעו ארצה כשהם חובקים תינוק, בזכות מערך לוגיסטי איתן ויציב של חברת מנור, ש"על שמה" רשומים כבר 793 ילדים (נכון לספטמבר 2020)

ועל זה נאמר- כן ירבו!

All rights reserved 2020 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות יתרונות המלצות תרומת ביצית הבחירה החכמה מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה