חדשות ועדכונים

פונדקאות בישראל – תמונת מצב

21 בפברואר 2017

ישראל נמנית בין המדינות המובילות בעולם בתחום טיפולי הפוריות. עם זאת, גם שימוש בטכנולוגיות הפריון המתקדמות ביותר, לא יכול להבטיח ילד. לפעמים יש צורך לעבור ל'שלב הבא": שימוש באם פונדקאית. פונדקאות בישראל הינה מותרת בחוק, כך שההליך יכול להתבצע בארץ או במדינה בחו"ל בה הפונדקאות חוקית.

החוק הישראלי ("חוק ההסכמים לנשיאת עוברים" משנת 1996) מאפשר גישה לשירותי פונדקאות בארץ אך ורק לזוגות הטרוסקסואליים בגיל הפריון, ורק במידה וזרעו של האב המיועד תקין. כמו כן, קובע החוק כי הן ההורים המיועדים והן האם הפונדקאית צריכים להיות בריאים בגוף ובנפש, וכי עליהם להיות בני אותה דת. שימוש בתרומת ביצית לצורך יצירת העובר מותר, כול עוד הביצית אינה שייכת לפונדקאית שתישא את ההיריון. הזכאות להליך נקבעת ע"י וועדה מיוחדת של משרד הבריאות.

בסתיו 2014 אישרה הכנסת בקריאה ראשונה חוק חדש אשר אמור היה לפתוח את הגישה להליכי הפונדקאות בישראל גם לזוגות חד-מיניים וליחידים, וכן לקבוע כי התשלום לאם פונדקאית על שירותיה אינו יעלה על 160 אלף ₪, אך הכנסת פוזרה זמן קצר לאחר מכן, לפני שהחוק עבר ולא הוחל עליו דין רציפות). בינואר 2017, בעקבות עתירה בדרישה לאפשר שירותי פונדקאות לזוגות חד-מיניים, האשים הבג"ץ את ממשלת ישראל ב"גרירת רגליים", ואותת כי אם לא תמצא הכנסת פתרון בקרוב, יפסוק בנושא.

פונדקאות בישראל – יתרונות וחסרונות:

זוגות הפונים לשירותי פונדקאות בארץ יזכו לרמת שירותי רפואה מן הגבוהים בעולם. כמו כן, יחסך מהם הצורך בהליך של הוצאת הדרכון לילדם (בכדי שהם יוכלו להוציאו מארץ לידתו) והדאגות הקשורות בכך. מנגד, עקב מחסור בפונדקאיות וסרבולים בירוקרטיים, מתאפיינת הפונדקאות בארץ בזמני המתנה ארוכים (בממוצע 6-10 חודשים). כמו כן, מדובר במחירים גבוהים, אשר עלולים להעפיל על 250 אלף שקלים.

כתוצאה מכך, פונדקאות בחו"ל מהווה אלטרנטיבה עדיפה. בניגוד לפונדקאות בישראל, התהליך אינו כרוך בזמני המתנה, וניתן גם להחליף פונדקאיות ביתר קלות במידת הצורך. יש לציין בהקשר זה כי זוגות המשתתפים בתוכנית פונדקאות בגאורגיה של מנור מדיק זוכים ליהנות משני העולמות – כול הטיפולים מבוצעים במכשור המתקדם בעולם ע"י רופאים ישראלים בכירים, המועסקים במרכזים הרפואיים מובילים בארץ, אשר מגיעים לגאורגיה לתקופות קצרות. במקביל מסייע הצוות הלוגיסטי של החברה להורים לשמור על קשר עם הפונדקאית, לארגן נסיעות וכד'. יתר על כן, למנור מאגר נרחב של פונדקאיות פוטנציאליות שעברו סינון קפדני, כך שניתן להתחיל את התהליך באופן מיידי!

All rights reserved 2022 © Manor Medic

עמוד הבית הרופאים שלנו הצוות מרכז ההפריה ובית היולדות חדשות המלצות תרומת ביצית הכל על פונדקאות יתרונות מימון הפונדקאיות שלנו צור קשר
Call Now Buttonצור קשר Call Now Buttonשלח הודעה